BusinessOulu

BusinessPlaza-yrityskauppapaikka ja tietopankki

OmistajanvaihdosTEN asiantuntijat ja yhteistyökumppanit

BusinessOulun lisäksi omitajanvaihdosasioissa auttavat myös alueemme omistajanvaihdosasiantuntijat ja yhteistyökumppanit.

Yhteystiedot


Asianajotoimisto Kokko & Vähäsarja Oy
Hallituskatu 11 B 25 90100 OULU
Petri Kokko, asianajaja, 040 574 7252, petri.kokko(at)kokkolex.fi
Niilo Vähäsarja, asianajaja, 040 778 9689, niilo.vahasarja(at)kokkolex.fi
Omistajanvaihdoksiin liittyvät laki- ja sopimusasiat, yrityskaupat, sukupolvenvaihdokset, arvonmääritykset, verotus
 


Ernst & Young Oy
Torikatu 18, 2. krs, 90100 Oulu
Noora Ervasti, Legal Counsel, 045 647 1545, noora.ervasti@fi.ey.com
Jari Piittinen, Legal Counsel, 040 162 4687, jari.piittinen@fi.ey.com


MCon Partners Oy
Ojakatu 2, 90100 OULU
Juha Puutio, Legal Counsel, 040 536 7270, juha.puutio(at)mconpartners.com
Yrityskaupan lakiasiat, arvonmääritykset,yrityskaupan verosuunnittelu, sukupolvenvaihdosten hoitaminen
 


Oulun seudun uusyrityskeskus
Yrttipellontie 6, 5. krs. 90230 OULU
Tuija Aitto-oja, 040 510 6315, tuija.aitto-oja(at)uusyrityskeskus.fi
 


Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjät
Hallituskatu 21 3.krs, 90100 OULU
Paula Pihlajamaa, 050 439 9808, paula.pihlajamaa(at)yrittajat.fi
Omistajanvaihdokset, myytävät yritykset (hiljainen myynti), omistajanvaihdostapahtumat
 


Talenom Konsultointipalvelut Oy
Yrttipellontie 2, 90230 OULU
Matti Eilonen, 0207 525 212, matti.eilonen(at)talenom.fi
Kaikki omistajanvaihdostilanteet; yrityskaupat, ostajan neuvonanto, myyjän neuvonanto, sukupolvenvaihdokset
Kaikki omistajan vaihdoksen osa-alueet; arvonmääritykset, talous- rahoitus- ja verosuunnittelu, yritysjärjestelyt ja rakennesuunnittelu, erityistarkastukset ja yrityskaupan sopimukset.
 


Suomen Yrityskaupat 
Isokatu 21 C 38, 90100 OULU
Aki Keisu, 010 286 4019, 050 576 1995, fax: 010 2864 001, aki.keisu@yrityskaupat.net
 


KPMG Oy Ab, Laki- ja veropalvelut
Isokatu 32 B, 90100 OULU
Antti-Pekka Keränen, 040 842 6928, antti-pekka.keranen(at)kpmg.fi
Liikejuridiikka, sopimukset, yritysjärjestelyt, työoikeus, sukupolvenvaihdokset, arvonmääritykset ja verotus
 


YRITTÄJÄ-X
Tuppisuontie 4, 90820 KELLO
Tapio Yliruikka KTM, YTS, 050 540 3555, tapio.yliruikka@yrittajax.fi
Yrityksen myynti- ja ostotoimeksiannot, arvonmääritykset, rahoitus- ja vakuusosaaminen, kannattavuusasiat

OBN – Oulu Business Networks (Oulun B&N Yhtiöt Oy) 
Tietotie 2, 90460 OULUNSALO
Mikko Pesonen, Senior Consult, Partner, 044 0321 297, mikko.pesonen(at)obn.fi
Pekka Kantola, Managing Director, Partner, 044 7777 585, pekka.kantola(at)obn.fi
Liiketoiminnan analysointi, liiketoimintasuunnitelman päivitys ja kehittämissuunnitelmat. Yrityksen liiketoiminnan kuntoon laittaminen ennen myyntiä. Uuden omistajan tukeminen liiketoiminnan uudelleensuuntauksessa ja kehittämisessä. Kaikki ELY-yrityskehityspalvelut.

Eviden Oy

PL 50, 90901 KIIMINKI
www.eviden.fi
Harri Vakkuri, 0400 627 942, harri.vakkuri(at)eviden.fi
Jari Paloniemi, 040 411 8519, jari.paloniemi(at)eviden.fi
Yrityskauppojen toteuttaminen, myyjän neuvonanto, ostajan neuvonanto, yrityksen arvonmääritys, liiketoiminnan analysointi, yrityskaupan sopimukset

Asianajotoimisto Lukander Ruohola HTO Oy
Sepänkatu 20, 90100 Oulu
Antti Korkeakivi, asianajaja, varatuomari, KTM, p. 010 320 8492, oulu(at)lrhto.fi
www.lrhto.fi
Toimipaikat: Oulu, Helsinki, Turku, Kuopio ja Salo
Perhe- ja kasvuyritysten omistajanvaihdostilanteisiin ja yritysjärjestelyihin liittyvät laki-, vero- ja sopimusasiat

Asianajotoimisto Magnusson Oy
Kirkkokatu 16, 5 krs, 90100 Oulu
Partner, VT Kirsi Putkonen, 050-548 0730, kirsi.putkonen(at)magnussonlaw.com
Partner, VT Kaija Pulkkinen, 040-825 7930, kaija.pulkkinen(at)magnussonlaw.com
www.magnussonlaw.com
Toimipaikat: Helsinki – Tampere – Turku – Oulu

Viimeksi lisätyt: