BusinessOulu

Katso nyt Oulun suurlähettilään talk show!

Oulun suurlähettilään roolissa esiintyvä Ernest Lawson tapaa kiinnostavia vieraita ja seikkailee oululaisuuden ytimessä. Hyppää mukaan!

Oulun suurlähettilään talk show'hun

Poikkeustila päättyi - työllisyyspalveluiden palvelut palaavat ennalleen asteittain

Koronaviruksen aiheuttama poikkeustila on päättynyt, ja BusinessOulun työllisyyspalveluiden toiminnassa ja palveluissa palataan asteittain normaalitilanteeseen.

Lue lisää muutoksista

Vaikuta Oulun tulevaisuuteen!

Vastaa Oulu-kyselyyn ja ole mukana tekemässä uutta kaupunkibrändiä.

Vastaa Oulu-kyselyyn

Aika satsata paikalliseen!

Meidän Oulu -tarinat kertovat meidän oululaisten kekseliäisyydestä ja sinnikkyydestä selvitä näissä nopeasti muuttuneissa olosuhteissa. Meidän Oulu kannustaa oululaisia pitämään paikallisten puolta.

Lue lisää Meidän Oulusta

Tärkeää tietoa yrityksille koronaviruksen aiheuttamassa tilanteessa

Palvelemme yrityksiä kaikissa häiriötilanteeseen liittyvissä kysymyksissä. Asiantuntijamme auttavat maksuttomasti mm. uusien yksinyrittäjien, Business Finlandin, ELY-keskuksen ja Finnveran rahoitus- ja tukihakemusten laadinnassa.

Lue lisää häiriötilanteesta

PALVELEMME NORMAALISTI ETÄYHTEYKSIN

Vaikka palvelemme asiakkaitamme toistaiseksi lähinnä puhelimitse tai muiden sähköisten työkalujen kautta, olemme käytettävissä normaaliin tapaan. Ota yhteyttä, kun tarvitset apua tai neuvoa.

Yritysten rahoitus ja talous:
Jussi-Petteri Äijälä, 050 305 0527, jussi-petteri.aijala@businessoulu.com
Janne Kärkkäinen, 040 596 6838, janne.karkkainen@businessoulu.com
Heikki Tunkkari, 044 703 1399, heikki.tunkkari@businessoulu.com

Digitaaliset ratkaisut:
Jari Lerssi, 040 141 8774, jari.lerssi@businessoulu.com

Toimitiloihin liittyvä neuvonta:
Seija Haapalainen, 050 361 4791, seija.haapalainen@businessoulu.com

Maahanmuuttajien palvelut / services for immigrants:
Information in English
Viera Karam, 040 674 7862, viera.karam@uusyrityskeskus.fi
Henry Koivukangas, 044 703 1303, henry.koivukangas@businessoulu.com

Vasta-aloittaneiden yritysten neuvonta:
Anneli Rinta-Paavola, 040 021 6060, anneli.rinta-paavola@uusyrityskeskus.fi
Tuija Aitto-oja, 040 510 6315, tuija.aitto-oja@uusyrityskeskus.fi

Apua työvoiman rekrytointiin:
BusinessOulu työllisyyspalvelut, 050 526 3875

Neuvontaa ja palvelua eri toimialoilla asiakkuuspäälliköiltä:

Cleantech ja teollisuus
Pasi Keinänen, 040 835 9135, pasi.keinanen@businessoulu.com

ICT
Janne Mustonen, 045 675 2929, janne.mustonen@businessoulu.com

Kauppa ja palvelut, matkailu ja logistiikka
Jyrki Kemppainen, 044 499 3296, jyrki.kemppainen@businessoulu.com

Life Science
Heidi Tikanmäki, 040 542 0007, heidi.tikanmaki@businessoulu.com

Luovat alat
Petri Sirviö, 040 587 4023, petri.sirvio@businessoulu.com

OuluHealth
Minna Komu, 050 591 7721, minna.komu@businessoulu.com

Suurhankkeet
Jouni Kähkönen, 044 703 1320, jouni.kahkonen@businessoulu.com

Kriisitilanteen helpottamiseen liittyviä julkisia ja yksityisiä palveluja: https://yrityspalvelutoulu.fi/

Linkkejä rahoitus- ja muihin tukipalveluihin: businessoulu.com/tietoayrityksille

Kaikki yhteystietomme löydät BusinessOulun yhteystietosivulta.

Toistaiseksi kaikki  tilaisuudet perutaan tai siirretään mahdollisuuksien mukaan verkossa toteutettaviksi, katso lisää BusinessOulun tapahtumakalenterista.

BusinessAsema on toistaiseksi suljettu yleisöltä, ovet avataan jälleen 14.9.

Matkailuneuvonta palvelee sähköisten kanavien kautta sekä osoitteessa Torikatu 18.

Uutiset

Lisää uutisia

Tapahtumat

Lisää tapahtumia
Tilaa muistutus tapahtumista sähköpostiisi

Käytäthän sähköisiä palvelujamme?

Palvelemme verkossa juuri silloin, kun haluat.

Yrityspalvelumme

BusinessOulu palvelee sinua ja yritystäsi sen kaikissa vaiheissa aina perustamisesta kasvuun ja kansainvälistymiseen.

Seuraa uutisiamme sosiaalisessa mediassa